SerMimar Hazır Çadır
Çelik Çadır Sistemleri ve Fiyatları

sermimar@sermimar.net


Hayvancılık Çadırı Nedir?

 1. Adından anlaşılacağı üzerine hayvancılık sektörün de faaliyet gösteren Kişi ya da kurumsal firmalara kapalı alan talebine karşılık veren çadır tipidir. Hayvan Çadırı Büyükbaş Hayvan, Küçükbaş Hayvan, Kanatlı hayvan, At ve Deve yetiştirilmesinde barınma, depolama, tanıtım, satış alanı gibi kapalı alan ihtiyacınıza cevap veren Çadırdır. Küçük veya büyük boy olarak da tercih edilebilir.
 2. Hayvan Çadırı dört mevsim boyunca, zorlu iklim şartlarını yalıtımlı Branda ile çadırın içerisine yansıtmayan çadırlardır.
 3. Yalıtım bakımından İzolasyonlu Branda seçenekleri kullanılmaktadır. Branda sıcak havaya maruz kaldığında deforme olmamakla birlikte çadırın içerisiyle temas etmemektedir ve yine kışın olumsuz hava şartlarına dayanıklı olması özelliği ile hayvan sağlığını korumuş olunur. Hayvanların sağlıklı yaşam hakkını biz insanların korumak zorunda olduğumuz aşikâr konulardan biridir. Sağlıksız ortamda yetişen hayvanların sektörde pazarlama konusu olan örneğin, et, süt, yumurta, et, gibi ürünlerinde sağlık olmaları beklenemez. Hijyenik ortamda yetişmeyen hayvanlar gelecek nesillerde genetik ve ya salgın birçok hastalığa davetiye çıkarılır. Bu nedenledir ki yeni nesillerin sağlıklı yetişmesi açısından bu gerekli unsurdur. Hijyen kuralları açısından temiz hava dolaşımını kapı, pencere gibi detaylarla yapılması dikkat edilmesi gereken bir önlemdir. Kapı detayında hayvanların giriş çıkışı güvenilir rahat olmalıdır.
 4. Hayvan Çadırı en, boy, yükseklik talep edilen doğrultusunda planlanıp, projelendirip en uygun ve elverişli ortam hazırlanmalıdır. Hayvan sağlığı gerek finansal açıdan gerek sağlık açısından dikkat edeceğimiz en önemli konudur. Hayvan Çadırı bu alan da tercih sebeplerindendir.

Hayvancılık Çadırı Kullanım Alanları

 1. Büyükbaş hayvan barınakları
 2. Küçükbaş hayvan barınakları
 3. Kanatlı hayvan barınakları
 4. At çiftlikleri
 5. Deve çiftlikleri

Hazır Çadır Özellikleri

 1. Hazır Çadır Firmamızı ve referanslarımızı sorunuz.
 2. Minumum 400 m2 Hazır Çadır imalatı ve satışı yapıyoruz.
 3. Hazır Çadır Tüm malzeme ve imalatlar YERLİ ÜRETİMDİR.
 4. Tüm iskelet aksamı özel ölçülerde üretildiğinden kaynak ekleme olmadan yapılmaktadır.
 5. Hazır Çadır Taşıyıcı iskelet siyah / boyalı profil ve borulardan üretilmiştir. Opsiyonel olarak galvanizli profil ve borulardan üretilebilmektedir.
 6. Hazır ÇELİK Çadır iskeletlerimizin büküm yerleri otomatik makinalarda yapıldığından gönyesi ve dengesi tamdır.
 7. Boru geçme yerleri kaynaksız pres baskı olduğundan tüm ara boruları aynı dengede ve düzgünlüktedir.
 8. Demir aksam "opsiyonel olarak" elektro soğuk galvaniz kaplama profillerden imal edilmektedir.
 9. Tüm iskeletlerde orta direk bağlantı yerleri standart olarak yapılmakta olup takılacak alt direkler ekstra ücrete tabidir.
 10. Çember ara bağlantı boruları (aşık profilleri) ara mesafe 100 cm'dir. (Çelik iskeleti güçlendirme ve çadır üzerine yağış birikimini engellemektedir.)
 11. Astar brandası su geçirmez bakteri barındırmaz branda kullanılmaktadır.
 12. İzolasyon kısmı her iki yüzeyi folyo kaplı bizofol aba (ortalama 5 cmlik izocama eşdeğer ısı kat değeri mevcuttur.)
 13. Dış kaplama brandası UV katkılı iplikten dokuma üzeri pvc kaplanmış su ve kar suyu geçirmeyen özel renkte üretimi yapılan brandamız piyasa şartlarında bulunmayan bakteri barındırmaz alev yürümez brandadır.
 14. KDV (18%) ve nakliye hariçtir.
 15. Montaj DAHİLDİR.
 16. Personelin gidiş-dönüş, konaklama masrafları ile zemin beton işleri işverene aittir.